نتایج جستجو برای عبارت :

و نه گلوله.

هر روز سنگ  ، هر روز گلوله                                               
هر روز سنگ
هر روز گلوله 
هر روز آسمانی 
که بر زمین نمی گرید
هر روز زندگی 
هر روز نوشیدن شراب زندگی 
تو زندگی را در چه پیمانه ای می نوشی؟
پیمانه ی تو 
لیلای توست 
ای مجنون زندگی.
«کاهانی» کارشناس پزشکی قانونی:
▪️۲ نظریه مدنظر دارم یکی این که گلوله به دیوار اصابت کرده و بد کمانه کرده به کف دست خورده و در وان فرو رفته است و کمی هم در این میان خون پاشیده شده و مرحوم تعادلش به هم خورده و در وان افتاده است.
▪️میتوان نبش قبر کرد و بررسی کرد که آیا آسیبی به استخوان جناغ وارد شده یا خیر، اگر شکستگی ایجاد شده باشد می توان این نظریه را تایید کرد که گلوله پس از از ورود از دست و خروج از آن به سینه خورده وبا برخورد به استخوان باعث د
گوشت چرخ کرده
مرغ
تخم مرغ
پیاز و سیر
آبلیمو
پودر سوخاری
نمک و فلفل و زردچوبه و پودر لیمو و دارچین
زعفران
رب گوجه

گوشت چرخ شده رو با پیاز رنده شده، سیر رنده شده، نمک و فلفل و زردچوبه و پودر لیمو و دارچین، تخم مرغ و پودر سوخاری مخلوط میکنیم و خوب ورز میدیم. به صورت گلوله در میاریم و توی روغن سرخ میکنیم.
گوشت مرغ رو با پیاز، سیر، نمک، آبلیمو و زعفران، تخم مرغ و پودر سوخاری توی غذاساز میریزیم.
بعد یه لایه نازک از مرغ رو دور گلوله های گوشتی سرخ شده
گلوله های کاموایی مصرف های مختلفی دارد، در لباس های بافتنی، سر کلاه ها، ساخت پادری، صنایع دستی و... . می توانید این گلوله های زیبا را به بهترین شکل ممکن بیاموزید و در جای های مختلف استفاده نمایید.

1- ساده ترین راه ساخت گلوله

ادامه مطلب
نظریه گلوله جادویی براین باور است که پیام هرگاه به مخاطب عرضه شود اثر خود را می گذارد. اگرچه در درستی این نظریه تردیدهای بسیاری است اما هرگاه پیام از فرم و محتوای درست و قوی برخوردار باشد اثر آن در مخاطب بی گمان بسیار بالا خواهد بود.
 #پیام_عاشورا به مثابه گلوله جادویی است هرگاه بمخاطبی خورد در جان او نشست و اثر خود را گذاشت. شاید از این حیث پیامی بالاتر از آن نیست. قدرت پیام عاشورا را در فرم و محتوای آن باید جست.
فرم این پیام از خون و قیام ساخته
رسانایی الکتریکی به مفهوم قابلیت هدایت جریان الکتریکی در یک ماده، و یکای آن در سیستم استاندارد بین‌المللی واحد ها، زیمنس است. در بعضی از مواد، انتقال بار الکتریکی از نقطه ای از ماده به نقطه دیگر آن به آسانی صورت می‌گیرد و در بعضی چنین نیست. به عنوان مثال اگر سر یک سیم مسیرا به میلهٔ نایلونی باردار و سر دیگر آن را به یک گلوله چوب پنبه‌ای که در ابتدا بدون بار است، وصل کنیم، با نزدیک کردن اجسام باردار دیگر، معلوم می‌شود که گلوله باردار شده‌
می‌بینی زمستان؟دیگر زور هیچ آفتابی به من نمی‌رسددیگر دستِ هیچ بهاری نمی‌تواند شاخه‌هایم را لمس کنددیگر در قله‌ام. جایی که هیچ کس به آن‌جا نخواهد رسید...می‌بینی چه‌قدر بزرگ شده‌ام؟دیگر در هیچ تابوتی جا نمی‌گیرمدیگر هیچ گوری مرا نمی‌پذیرد...می‌بینی؟می‌بینیچه باوقار، دیگر هرگز او نخواهم بوددیگر هرگز نخواهد دانستدیگر هرگز نخواهد فهمید...می‌بینیکه چگونه جنون بر عقل‌ام می‌خنددو نوازشِ دست‌هایش را از شانه‌هایم دریغ می‌کند؟می‌بین
هاشمی رفسنجانی در خاطرات سال ۷۵ خود به مرگ پسر حسن روحانی به خاطر شلیک یک گلوله اشاره می‌کند.
 در متن خاطره روز ۲ فروردین سال ۱۳۷۵ آمده است: «خبر رسید محمد روحانی، پسر دکتر روحانی نایب رییس مجلس و دبیر شورای عالی امنیت ملی در اثر حادثه‌ای فوت کرده است. با ایشان صحبت کردم. خیلی متاثر بود و گفت، دیشب در خانه با گلوله‌ای کشته شده است. ظواهر نشان می‌‎دهد که احتمالا در هنگام ور رفتن با اسلحه از دست خودش در رفته، ولی احتمالات دیگری هم مطرح است؛ در

طرز تهیه سس بشامل
سس لازانیا که به آن بشامل هم گفته میشود نوعی سس فرانسوی سفید رنگ است که از آرد، کره و شیر تهیه میشود. تهیه این سس بسیار راحت است در حدود 10 دقیقه آماده میشود. تنها نکته در تهیه سس بشامل این است که آن را خوب هم بزنید تا گلوله های آرد در سس حل شوند. البته اگر موفق نشدید و گلوله های زیادی در سس باقی ماندند میتوانید آن را از صافی رد کنید. از سس لازانیا برای تهیه غذاهای دیگر هم استفاده میشود. مثلا میتوان آن را با قارچ مخلوط کرد و در
تا الان که دارم جلد چهارم را می‌خوانم، جلد سه از بینشان موردعلاقه‌ام بوده. اول وقتی آنی به گیلبرت جواب رد داد، کلی حرص خوردم و ناراحت شدم. بعد وقتی به رویال هم گفت نه، نفسی راحت کشیدم و لبخند زدم. لبخندی که وقتی دیدم گیلبرت حصبه گرفته، ماسید. شد گلوله گلوله اشک. بله، کلی به خاطر بیماری گیلبرت گریه کردم و بعد که آنی گفت که با او ازدواج می‌کند، بیشتر گریه کردم. نمی‌دانم چرا، دست خودم نبود. بعد با خودم فکر کردم که دیگر تحمل این همه رومنس را ندارم
شرح محصول یا سرویس

بتن ضد گلوله پومکس
این مقاله دستاوردهای آزمایشی اولیه را از طرح پنل بتنی ضد گلوله چند بعدی ارائه می دهد. پانل چند لایه هدفمند شامل بتن آرمه فولادی، ورق پارا لاستیک و فوم ورق است. در این مطالعه، الگوهای شکست و جذب انرژی هر ماده با ضخامت های مختلف تحت بازوی بازوی مستقیم با 9 و 11 میلیمتر قرار دارد. گلوله ها مورد بررسی قرار گرفتند. اطلاعات بدست آمده بعدها در طراحی پانل بتنی ضد گلوله چند منظوره بر اساس ترکیبی از جذب انرژی استفاد
شرح محصول یا سرویس

بتن ضد گلوله پومکس
این مقاله دستاوردهای آزمایشی اولیه را از طرح پنل بتنی ضد گلوله چند بعدی ارائه می دهد. پانل چند لایه هدفمند شامل بتن آرمه فولادی، ورق پارا لاستیک و فوم ورق است. در این مطالعه، الگوهای شکست و جذب انرژی هر ماده با ضخامت های مختلف تحت بازوی بازوی مستقیم با 9 و 11 میلیمتر قرار دارد. گلوله ها مورد بررسی قرار گرفتند. اطلاعات بدست آمده بعدها در طراحی پانل بتنی ضد گلوله چند منظوره بر اساس ترکیبی از جذب انرژی استفاد
فقط توانست صدای شلیک را بشنود . گلوله از دهانه تفنگ رها شد و رقصان به سمتش می آمد! 
خواست سر بگرداند. احتمالا دیر شده بود. 
روبرویش هنوز چیزهایی بود که می دید. جدول پر از خانه ی خالی هفته های باقی مانده عمرش! 
هر هفته که از عمرش گذشته بود، یک خانه را سیاه کرده بود. 
چه کسی فکر می کرد دو سوم خانه ها حالا باید احتمالا خالی بماند؟ 
گلوله نزدیک تر می شد. 
باید چه می کرد؟ 
سریع شروع می کرد به دویدن؟ چقدر می ت
روزی داستایوفسکی نویسنده مطرح روسی از خیابان می‌گذشت و در میان ازدحام جمعیت ناخواسته پای مردی را لگد کرد. مرد فوری شروع به دشنام گفتن کرد و هر آنچه که نمی‌باید به او گفت. داستایوفسکی حرفی نزد. چند قدم که دور شد برگشت، کلاهش را از سر برداشت، اندکی خم شد و خیلی مودبانه گفت: من داستایوفسکی هستم، آقا! مرد از اینکه به نویسنده معتبری چون او توهین کرده بود سخت شرمنده شد و شروع به عذرخواهی کرد. داستایوفسکی با همان خونسردی گفت: نیازی به عذرخواهی نیست
«ریل گان»سلاح آینده

شلیک یک توپ خصوصا در کالیبر های بالا مثل گونه های دریایی از یک پروسه مشخص پیروی می کند. گلوله درون لوله قرار گرفته و سپس خرج انفجاری در پشت آن قرار می گیرد و با فعال شدن مکانیزم شلیک و انفجار خرج مورد نظر گلوله به سمت جلو رانده می شود اما اخیرا نسل جدیدی از توپ ها در حال آزمایش بوده و شاید به زودی وارد وضعیت عملیاتی شوند که به جای خرج های انفجاری، از نیروی الکترومغناطیسی برای به پیش راندن گلوله ها استفاده می ک
من: میدونی من برای مردن ۳ تا فانتزی دارم.اون: هوووم، خوب...؟
من: اولیش، شب بخوابم و صبح بیدار نشم، دومیش توی خیابون توسط شلیک گلوله بمیرم، سومیش....
پرید وسط حرفم و گفت 
مگه آدم مهمی هستی که یکی بخواد تورو با گلوله بکشه؟!
من: همین که بنده‌ایی از بندگان خدام برای مهم بودن کافیه.
اون: لطفا بگو چه غلطی کردی که میخوان بکشنت و کیا هستن که ما بعد مردنت دنبالش نگردیم و وقتمونو حروم نکنیم. همون شب بخواب صبح بیدار نشو، ما حوصله گشتن نداریم...
من: بیخیال بابا

مواد لازم : 
شیر 2  لیوانآرد برنج 2 قاشق غذاخوری سرپرشکر 4 قاشق غذاخوریآب 0.5 استکانگلاب1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه:
ابتدا شیر سرد را با لیوان های دسته دار که در تمامی خانه ها یافت می شود در قابلمه مورد نظر بریزید. سپس آرد برنج و آب را اضافه کنید و کاملاً هم بزنید تا آرد در شیر سرد حل شود روی حرارت گذاشته و مرتباً هم بزنید اگر لحظاتی هم زدن را متوقف کنید، باعث می شود آرد برنج در شیر گلوله گلوله شود. پس مرتباً به هم بزنید تا کمی غلیظ شود بعد از روی حرا
نام کتاب: سی و سه گلولهنویسنده: اسماعیل بیشکچی (۱۹۳۹ م.)ترجمه: بهزاد خوشحالی (۱۳۵۱)
نوبت و تاریخ چاپ: چاپ اول ۱۳۷۹ناشر : انتشارات نورعلم ( همدان ، دانشگاه بوعلی سینا، صندوق پستی ۶۵۱۷۵۴۱۵۶ ، تلفن ۸۲۲۴۹۴۰ )تعداد صفحات: ۱۵۵ صفحه.اندازه صفحات: ۲۴×۱۶عکس : نداردشابک: ۹۶۴۷۰۷۳۱۰۰  | ISBN : 964-7073-10-0
* محل نگهداری کتاب: کتابخانه هلال احمر شهر بیجار
* تاریخ مطالعه‌ : مطالعه‌ی اول از دوشنبه ۱۴ مرداد ۹۸ ( ۰۰:۰۹ ) تا یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸ (۱۸:۳۹)
* معرفی و بررسی:بِسْمِ ا
دیروز تلخ بود. برگ دیگری از سفاهت دشمن ورق خورد. تعدادی هم وطن پرکشیدند؛ خونشان ریخت تا جانی تازه به این خاک بدهد. اتفاق تازه و شگفت انگیزی نیست. سال هاست  که بهای حفظ این خاک خون عزیزانمان است. قلبمان برای از دست دادنشان درد گرفت. دلمان تنگشان می شود اما تن این سرزمین با گلوله خو گرفته، دیگر روئینه شده. نمی میرد. بلکه دوباره جان می گیرد.
اگر در گوشه ذهنت خطور کرد، چرا؟! پاسخش واضح است. جرمت ایرانی بودن توست. جرمت اقتدار و ایستادگی توست. جرمت باج
خدا همه جا هست. همیشه هست. خدا میتواند محیط ِفضاوزمان (fabric of space and time) باشد :) ما همه روی بدن خدا شناوریم، لوک. سیاهچاله‌ها جای زخم‌های گلوله‌هایی هستند که روی بدن خدا مانده :) به نحوی از این فکر خوشحال میشوم. فکر اینکه خدا کمی درد بکشد برایم مایه‌ی لذت است :) جهان در حال گسترش است. یعنی خدا دارد کش می‌آید. خدا دارد رقیق میشود. برای همین دیگر حسش نمی‌کنیم.  مردم میگویند "خدا مرده"، باید بخاطر رقیق‌شدن و زخم گلوله‌ها باشد. و مسئله‌ی غیرقابل درک
دقایقی پیش خبر صدور حکم قصاص محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران، به اتهام قتل همسرش میترا استاد در خروجی‌های سایت و شبکه اجتماعی خبرگزاری تسنیم منتشر شد، اما بعد از دقایقی این خبر حذف شد.
وکیل مدافع محمدعلی نجفی می‌گوید از حکم صادره اطلاعی ندارم و در سایت ثنا هنوز این موضوع را چک نکردم.
وی افزود: دور از ذهن و بعید نیست که حکم صادره قصاص باشد.
هر چند وکلای مدافع نجفی در جلسه پایانی دادگاه نجفی تلاش کردند تا قتل را غیر عمد و بدون برنامه ریزی جلوه
رد_پای_جنایات_هند_در_کشمیر:گلوله های ساچمه ای یکی از خطرناک ترین سلاح های تسلیحاتی است که علیه تظاهرکنندگان مردمی کشمیر مورد استفاده قرار می گیرد. گلوله هایی از جنس سرب که در هنگام شلیک بیش از 500 ساچمه فلزی را در فضای پیرامون خود منتشر می کند و کنترل آنها غیر ممکن است. دولت هند این ادعا را دارد که تنها راه ممکن برای کنترل آشوب ها و اعتراضات استفاده از این سلاح است. سلاحی که منجر به کشته و زخمی شدن صدها نفر از مردم کشمیر از سال 2016 تا کنون شده است.
از فردا چنین می شود:- سلام.
-  علیک سلام
- سجلتو بردار بریم :)))))
- کجا؟! می خواین چیزی به نامم کنین؟!
- آررررره... خودمو...
+ خدایی فردوس دیشب یه گوله (گلوله!) نمک بود. گوگولی با اون مارک کت و شلوار و حساسیتش روش و اون عطر زدنش و اون بهشت نرفتنش :)))
روحم شاد شد :)
وقتی یک شهاب ‌سنگ در حال عبور از اتمسفر زمین است در اثر اصطکاک، فشار و همچنین واکنش‌های شیمیایی با گازهای اتمسفری، شعله ‌ور شده و به شکل یک گلوله آتشین دیده می‌شود.

شهاب سنگ یک سنگ آسمانی و از اجرام طبیعی است که توسط گرانش زمین، به سمت آن کشیده شده و به زمین افتاده است. منشأ اصلی شهاب سنگ ها، خرده سیاره های سرگردان یا همان سیارک ها هستند. برخوردهای سیارک‌ها با یکدیگر، باعث میشود قطعاتی از آنها جدا گردد ؛ که برخی از این قطعات پس از میلیون
این بازی شما را به یک جنگ گروهی ماشین به ماشین دعوت می کند و از شما می خواهد تا تمام توان خود را برای از بین بردن دشمنان استفاده کنید.
 ماشین های موجود در بازی ، دارای موشک ها و گلوله هایی هستند که بر روی هر کدام از ماشین ها نصب شده است و کاربر درحال بازی و در طول مراحل باید به سمت ماشین های دیگر حمله ور شود و با شلیک های پیاپی گلوله ها ، بتواند آن ها را نابود سازد و مراحل را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد.
ادامه مطلب
دستگاه فلزیاب سوپرمکس
پیشنهاد میکنیم تاریخچه ی جالب پیدایش فلزیاب را بخوانید.
کسی که برای اولین بار دست به ساخت فلزیاب زد کسی نبود جز الکساندر گراهامبل.او در دهه 80 میلادی شروع به ساخت اولین نمونه ها از فلزیاب کرد
که متاسفانه با شکست مواجه شد.
دلیل گراهامبل از ساخت فلزیاب برای پیدا کردن گنج نبود بلکه هدف وی بیشتر برای مصارف پزشکی بود.
در سال 1881 وقتی رئیس جمهور ایالات متحده امریکا(جیمز گارفیلد) توسط گانگستری به ضرب گلوله زخمی شد از گراهامبل خ
تیمی از کارشناسان اسلحه‌شناسی صبح امروز در دادگاه کیفری یک استان تهران حضور یافتند و به بررسی‌های تخصصی صحنه شلیک گلوله پرداختند.
به گزارش رکنا، پرونده محمد علی نجفی که با شلیک گلوله میترا استاد را کشته است صبح امورز شاهد اتفاقی عجیب بود چرا که برخلاف روند پرونده های جنایی که در همان مراحل دادسرا و قبل از صدور کیفرخواست کارشناسان اسلحه به بررسی و اظهار نظر می پردازند این بار در مرحله دادگاه آن هم به خواست وکیل پرونده و پذیرش قضات دادگاه ا
این حلوا بدون شکر و یک نوع حلوای رژیمی است. کسانی که دیابت دارند هم می‌توانند استفاده کنند.
مواد لازم:
آرد دولیوانروغن یک سوم لیوانشیره انگور یک لیوانزعفران حل شده یک قاشق غذاخوریگلاب نصف استکان
 طرز تهیه:ابتدا روغن را در ظرف ریخته و آرد را در آن می‌ریزیم و با حرارت ملایم آرد را خوب تفت می دهیم.( طبق دستور حلوا که قبلن توضیح داده شده)
وقتی آرد خوب سرخ شد و رنگ آرد طلایی شد، شیره انگور را که قبلن با گلاب و زعفران مخلوط کردیم، داخل آرد می‌ریزیم.
Bullet Force v1.62 + Mod – بازی اکشن و تفنگی جالب و محبوب قدرت گلوله مخصوص اندروید همراه دیتا
نسخه معمولی + نسخه مود با ویژگی ها ذکر شده به صورت جداگانه
کاملا تست شده – امکان بازی به دو صورت آنلاین و آفلاین
پیشنهاد ویژه
Bullet Force – قدرت گلوله از استودیوی بازیسازی Lucas Wilde را می توان یکی از خوش ساخت ترین، محبوب ترین و جالب ترین بازیهای اکشن و تفنگی اندروید دانست که تا به این لحظه میلیون ها بار توسط کاربران اندرویدی سراسر جهان از گوگل پلی دریافت شده و به درخو
برای من از داشته هایت نگو،
و از نداشته هایت!

از خنده هایی که زیر هزار متر خاکِ تحمیلی
دچار شلیک گلوله های فرهنگ شده اند،
با من، از قهقه هایت بگو!
از صمیمیتت با دستفروش ها،
با ملوان های سیاه سوخته ی بندر،
با سگ های بی پناه خیابان های اهواز بگو.

با من از فکرهایی بگو
که زندانیِ سیاه چاله های صد قرنِ پیش اند و
اما هنوز زنده اند.

با من دیوانه ی بی زنجیر،
شبیه حس و حال این روزها،
شاعرانه تر، آرام تر، دو نفره تر باش...

/.///-/
ویرجینیا وولف یک جایی از خاطرات روزانه‌اش نوشته بود: «احساساتم مثل همیشه مخلوطی از چند احساس است.» حال من هم همین است. اندوه، ناامیدی، ترس، خشم، نفرت به علاوه‌‌ی مقادیر معتنابهی خستگی و کلافگی و بی‌حوصلگی و بلاتکلیفی. تهش اینکه حالم خوش نیست. حال کی خوش است؟ یک لحظه خواستم بنویسم حال آن‌هایی که ما را به این روز انداختند اما فکرش را که می‌کنم حال آن‌ها هم خوش نیست. یک مشت در گل مانده‌ی بلاتکلیف و کلافه‌ایم همه‌مان که دیگر نمی‌دانیم کار
خری به درختی بسته بود، رهگذری خر را باز کرد. خر وارد مزرعه همسایه شد و تر و خشک را با هم خورد.

زن همسایه وقتی خر را در حال خوردن سبزیجات دید، تفنگ را برداشت و یک گلوله خرج خر نمود و خر را کشت.

صاحب خر وقتی صحنه را دید. عصبانی شد و زن صاحب مزرعه را کشت!

صاحب مزرعه وقتی با جسد خونین همسرش روبرو شد، صاحب خر را از پای درآورد!

به رهگذر گفتند چکار کردی؟!
گفت من فقط یک خر را رها کردم!

➕هرگاه میخواهید ویرانی به بار آورید، خران را آزاد کنید!
الان تو نیازمند ترین حالت ممکن به یک تیلر دردن (تو فیلم فایت کلاب) هستم،
که اسلحشو بگیره رو سرم و تهدیدم کنه : یا تا هفته دیگه میری دنباله آرزوهات یا میام یه گلوله تو اون مخ بی‌ارزشت خالی میکنم
#لعنت_به تنبلی
#لعنت_به_تلاش نکردن
#لعنت_به_بی‌نظمی_و_بی‌برنامه‌گی
#لعنت_به_بهونه‌ها
#لعنت_به خستگی
#به_سلامتیه_شکست‌هام
بیوگرافی گروه BTS
بی تی اس از هفت نفر تشکیل شده: RM (آر ام)، جین، شوگا، جِی هوپ، وی، جیمین، جونگ کوک
بی تی اس در 13 ژوئن 2013 کار خودشونو در کمپانی بیگ هیت با آهنگ "No More Dream" در آلبوم 2 Cool 4 Skool شروع کردند.
BTS یعنی پسران ضد گلوله ولی توی سال 2017 هست که پسران ضد گلوله رو تبدیل به Beyond The Scene یعنی فراتر از صحنه کردند.
اسم طرفدارا: A.R.M.Y (Adorable Representative MC for Youth) یا همون آرمی
رنگ رسمی گروه: خاکستری نقره‌ای
اکانت‌های رسمی بی تی اس:
(همه‌ی اعضا فقط از یه اکانت استفاده میک

#خاطرات_شهدا

خودم گلوله بارانش کردم
یکی از رفقا و هم دانشگاهی هایش تعریف می‌کرد که با محمد پینت بال می‌رفتیم. به شوخی به شهید دهقان گفتم: آقا همه تیرها عین این بازی‌های کامپیوتری به سر و کله من خورد. او گفت: اشکال نداره داداش! چه چیزی بهتر از اینکه بی سر شهید شوی. خودم گلوله بارانش کرده بودم، به شوخی گفتم چیزی نصیب تو نمی‌شود محمد! همه تیرهایی که نثارت کردم به سینه و پهلو‌هایت خورد. وقتی که پیکرش را آوردند و نحوه شهادتش را فهمیدم نابود شد
​​​​​شیری گرسنه از میان تپه‌های کوهستان بیرون پرید و گاوی را از پای درآورد. سپس در حالی که شکمی از غذا درمی آورد، هر از گاهی یکبار سرش را بالا می گرفت و مستانه نعره می کشید. 
صیادی که در آن حوالی در جستجوی شکار بود صدای نعره های مستانه شیر را شنید و پس از ردیابی با گلوله ای آن را از پای درآورد.

هنگامی که مست پیروزی هستیم بهتر است دهانمان را بسته نگه داریم.
غرور، منجلاب موفقیت است.
موفقیت برای اشخاص کم ظرفیت مقدمه گستاخی است

بسم الله...نمیدانم شنیده اید یا نه...در کشمیر بزرگترین کورسازی جهان دارد اتفاق می افتد.‌..چشمهایشان را با گلوله ساچمه ای کور می‌کنند...ما هم بیخیال زندگیمان را می‌کنیم...می‌خواهیم صدایشان را به گوش عالم برسانیم بلکه خفتگان بیدار شوند...با ما همصدا شوید...من هم کشمیری امچشم های مرا هم نشانه بگیریددنیای پر از ظلم ارزش دیدن ندارد 

رولت روسی معمای جالب ماتیلدا
بابی در مسیر برگشت به سمت خانه ربوده شد. خلافکارها تنها یک فرصت برای زنده ماندن به او دادندو آن چیزی نیست جز اجرای رولت روسی. همانطور که می دانید در رولت روسی به فرد یک هفتیر یا تپانچه داده می شود که در مخزن فشنگ آن، یک یا دو تیر قرار داده می شود و بقیه جاهای فشنگ خالیست. فرد موردنظر مجبور است مخزن را چرخانده و هفتیر را روی شقیقه خود قرار دهد و شلیک کند.

در این شلیک فرد ممکن است جان خود را از دست بدهد یا اینکه شا
مردم کشمیر خصوصا کسانی که ناآرامی های ده 80 و 90 میلادی را به یاد دارند جگ موهان
فرماندار وقت کشمیر که توسط دولت مرکزی هند منصوب شده بود را به خوبی می
شناسند. کسی که روزهای تلخی را در تاریخ معاصر کشمیر به یادگار گذاشته است.
از جمله جنایت های او می توان به موارد زیر اشاره کرد:کشته شدن بیش
از 50 نفر از مردم معترض در پل گاوکدل در 21 ژانویه 1990(1بهمن 1368).
کشته شدن حدود 25 نفر در منطقه هندواره در 25 ژانویه 1990(5 بهمن 1368)
کشته شدن بیش از 60 نفر در تشییع جنازه
دهه 70 دوچرخه سواری بانوان را علم کردند تا بتوانند رای بگیرند...
واینک موتور سواری بانوان را علم می کنند تا رای بگیرند... 
آزادی زنان بهانه ایست تا تورم 50 درصدی دولتی تَکراری در دهه 70 و 90 و حتی 80 را کمرنگ کنند... 
برابری زنان هم مثله آزادی بیانشان یک شوخیست... 
گلوله های در سینه میترا استاد شهادت می دهد...
زندانی شدن حسن عباسی هم همینطور... 
ممنوعیت شعر خوانی میثم مطیعی هم همچنین... 
و... 
این بهترین مکان برای خرید اسباب بازی های جنسی به صورت آنلاین برای روز ملی اسباب بازی های جنسی استاین که آیا شما همه چیز راجع به گرز قدرتمند ، بی ادبانه و یا یک گلوله گلوله ای براق و احتیاطی دارید ، مخفی نیست که اسباب بازی های جنسی می توانند برخی از بهترین راه ها برای کشف انفرادی لذت یا با یک شریک زندگی باشند. با این حال ، با سایتهای به ظاهر بی پایان - جستجوی واحدی برای "اسباب بازی های جنسی" در Google 639،000،000 نتیجه می دهد - و ما یقین داریم که تعداد معد
درگیری نیروهای امنیتی با گروهی از جوانان کشمیری بعد
از برپایی نماز جمعه در مسجد جامع سرینگر. در این درگیری ها به علت
استفاده نیروهای امنیتی از گلوله های ساچمه ای حداقل ۶ نفر از جوانان زخمی
شدند. و هم چنین در درگیری های مسلحانه صبح امروز نیروهای نظامی هند با
گروهی از مبارزین مسلح کشمیری در منطقه شوپیان در جنوب کشمیر، یک عضو از
گروه ISJK کشته شد.

اسم تمام قاره‌ها با همان حرفی که آغاز شده است پایان می‌یابد.
مقاوم‌ترین ماهیچه در بدن، زبان است.
کلمه «ماشین‌تحریر» (TYPEWRITER) طولانی‌ترین کلمه‌ای است که می‌توان با استفاده از حروف تنها یک ردیف کیبورد ساخت.
محال است که آرنج‌تان را بلیسید.
جلیقه ضد گلوله، ضد آتش، برف‌پاک‌کن‌های شیشه جلوی اتومبیل و چاپگرهای لیزری توسط زنان اختراع شدند.
پروانه‌ها با پاهایشان می‌چشند.
نظیر اثرانگشت، اثر زبان هر شخص نیز متفاوت است.

ادامه مطلب
در درگیری های امروز نیروهای امنیتی هند و مبارزین مسلح کشمیری،
دو مبارز کشمیری کشته شد. ناآرامی در بعضی از مناطق کشمیر که از پنج روز
قبل با کشته شدن ذاکر موسی، فرمانده غزوة الهند کشمیر شروع شد، همچنان
ادامه دارد.‌ نیروهای امنیتی علاوه بر سرکوب اعتراضات بوسیله گلوله های
ساچمه ای، برای کنترل شرایط اقدام به بازداشت جوانان و دانشجویان می کنند
تو خیال می کنی چرا ما در اینجا ماندگار شده ایم؟ ما را، یا تبعید کرده اند، یا برای جنگ با افغانها، ترکمنها و تاتارها به این سر مملکت کشانده اند. ما همیشه شمشیر و سپر این سرزمین بوده ایم. سینه ما آشنای گلوله بوده،اما تا همان وقتی به کار بوده ایم که جانمان را بدهیم و خونمان را نثار کنیم. بعدش که حکومت سوار می شده، دیگر ما فراموش می شده ایم و باز باید به جنگ با خودمان و مشکل هایمان بر می گشته ایم.

از کتاب کلیدر - نوشته محمود دولت آبادی 

پ ن: شبیه ح
تو خیال می کنی چرا ما در اینجا ماندگار شده ایم؟ ما را، یا تبعید کرده اند، یا برای چنگ با افغانها، ترکمنها و تاتارها به این سر مملکت کشانده اند. ما همیشه شمشیر و سپر این سرزمین بوده ایم. سینه ما آشنای گلوله بوده،اما تا همان وقتی به کار بوده ایم که جانمان را بدهیم و خونمان را نثار کنیم. بعدش که حکومت سوار می شده، دیگر ما فراموش می شده ایم و باز باید به جنگ با خودمان و مشکل هایمان بر می گشته ایم.

از کتاب کلیدر - نوشته محمود دولت آبادی 

پ ن: شبیه ح
یکی از ناشرین کتاب در صفحه ی اینستاگرامش، از لغو مجوز کتاب پرفروشش بعد از چاپ بیستم اون خبر داده بود. امروز هم مطلبی نوشته بود درباره ی لغو مجوزهای قبلی که برای چندتایی از کتاب های دیگه اتفاق افتاده. مثلا یکی بعد از چاپ چهارم و دیگری بعد از ...
برای من تنها تصویری که توی ذهنم تداعی میشه، پرنده ای هست که از زمین کنده شده و اوج گرفته و همه از دیدنش در پهنه آسمون لذت می برند. اما یکهو یک آدم حسود ترسو پیدا می شه، گلوله ای توی تفنگش میگذاره و شلیک می ک
من آدمی هستم در شرف سن 20، شیک میپوشم، یعنی لباس هام خاصه، سخت پسندم، سلیقه خیلی ها رو چندان قبول ندارم، چیزی که مد میشه همه میخرن رو نمیخرم، چون میخوام متفاوت باشم عاشق ست کردن لباس هام هستم با کمترین امکاناتم باشم، ولی خوب ست میکنم.
مانتو جلو باز میپوشم ولی حتی تو گرمای تابستون یه بافت دارم، مشکی تاپه ولی به هر حال بافته و بلنده، همیشه زیر مانتو جلو باز هام میپوشم، هیچ وقت کوتاه نمیپوشم زیر مانتو جلو باز. شالم هم همیشه بلنده تا جلو باز زیاد ب
پراید که رسید به پنجاه، امیدواریم
بالاخره در این جامعه فشار و دردی ظاهر شود که خواب را از ملت بگیرد و آنان را
هوشیار کند. در ادبیات پارسی 50 ، عدد رسیدن فصلی تازه و شروع دردهایی جدید، برای
مردم بوده و  امثال تلخی از آن قابل مشاهده
است! ناصرالدین شاه قاجار در همین سالگرد 50سالگی حکومتش بود که با شلیک گلوله،
جان به جان آفرین تسلیم کرد و از تخت شاهی رخت بر بست، گلوله ای که باروتش تلخی و
درد و عذاب ملت بود و صدایش آخرین فریاد اعتراض آنها به او.
ادامه
این منطقه حس کنجکاوی همه را در آمریکا بیدار کرده است! دولت ایالات متحده ادعا می کند که از این مکان برای آزمایش فضاورندهای جدید استفاده می شود. اما بسیاری عقیده دانرد که در این مکان موجوداتی فرا زمینی نگهداری می شوند! البته این یکی از شایعات پیرامون این مکان است. این مکان هرچه که باشد، وقتی بدون مجوز دولت از مرزهای آن عبور کنید، فورا مورد اصابت گلوله نگهبانان آن قرار خواهید گرفت. بنابراین بهتر است فقط به ایجاد شایعات در رابطه با آن بسنده کنید!
خبرها را چرخی زدم و امار مرگ این چند روز اخیر را دیدم، دوباره یادم آمد که چقدر مرگ نزدیک است و ترسناک. ترسناک از این جهت که وقتی اصلا فکرش را نمیکنی به سراغت می آید. وقتی خیال می کنی شب برمیگردی و بچه ات را بغل می کنی، عزیزانت را میبینی و شاید بالاخره یکی از آن هزارتا دوستت دارمی که توی قلبت جمع شده را به زبان بیاوری، به مادرت زنگ میزنی که نگران نباشد و بعد تق، یک گلوله از نمی دانم کجا می آید و دوستت دارم هایت را همان جا توی قلبت دفن میکند. بچه ات
معادله ی نامجهول
من با دست های خالی
دو کوچه پایین تر می روم
تا از بقالی مهربانش
چند کارتن دعا بخرم.‌
تسبیحم را به پیرزن همسایه می دهم.
و به جای آن، عصایش را از او می گیرم.
تا پیری زودرسم را در روزهای سرد زمستانی گذر کنم. 
گاهی چشم هایم را حنا می بندم.‌
و گاهی لاکِ صورتی به ناخن هایم می زنم!
من از قانونِ درخت ها آگاهم
و از دوستی زمین و برگ خوشم می آید. 
فاصله ی زیادی نیست بینِ جنگ و صلح
از شلیکِ گلوله ی لبخند فاکتور می گیرم
و آن را به توانِ هزار
زن همسایه وقتی خر را در حال خوردن سبزیجات دید، تفنگ را برداشت و یک گلوله خرج خر نمود و خر را کشت.
صاحب خر وقتی صحنه را دید. عصبانی شد و زن صاحب مزرعه را کشت!
صاحب مزرعه وقتی با جسد خونین همسرش روبرو شد، صاحب خر را از پای درآورد!
به رهگذر گفتند چکار کردی؟!
گفت من فقط یک خر را رها کردم!
هرگاه میخواهید ویرانی به بار آورید، خران را آزاد کنید!
Add a commentمشاهده مطلب در کانال
قاتل همسر محمد علی نجفی دستگیر شد
اخبار قتل همسر محمد علی نجفی - منبع آگاه در دادستانی تهران از شناسایی مظنون به قتل همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران خبر داد. این منبع آگاه از بردن نام این مظنون خودداری و اعلام کرد: پرونده در دست بررسی است. نابراین گزارش این قتل ­ساعت نه و نیم تا ده صبح با شلیک گلوله به ناحیه سینه مقتول اتفاق افتاده است و ماموران در حال بررسی صحنه جرم هستند. . .
منبع : مجله اینترنتی هلو
تکلیف آن‌ست که چنان از دستگاه‌های شیطانی بد بگوییم و آنقدر بدی‌ها و نجاست اینستاگرام، تلگرام و توییتر را تکرار کنیم تا به گوش همه برسد و هرکس که ناچار به حضور در محوطه تحت اشراف دشمن است بداند که اگر در مسیر امن نرود،گلوله می‌خورد.
این‌جا خانه ما نیست که بدون آموزش به میدان برویم
.
.
.
.
.
.
#جنگ #فرهنگ #ایران #شیعه #توییتر #تلگرام #موبوگرام #هاتگرام #سواد_رسانه #سواد_رسانه_ای
متاسفانه کسی یه حرفی رو دوبار تکرار کنه عصبی میشم
کسی الان چیزی رو داره میگه که دیشبم گفته باشه اعصابم خورد میشه
کسی حرفی رو بهم تحویل بده که در واقع خودم دیشبش بهش گفتم عصبی میشم(و سعی کنه اون مطلبو اورجینال نشون بده که یعنی خودم از اول میدونستم)
کسی کند باشه دیر جواب بده
پشت تلفن مِن مِن کنه
جواب تلفنو دیر بده
یه سوال واضح بپرسم هی کش بده کش بده کش بده
کسی ازم بپرسه چرا عصبی هستی چرا دپرسی خونش پای خودشه

این روزا یه گلوله ی آتیشم که ترجیح می
از دسته برگشتیم.ناهار، قیمه نذری خوردیم و ولو شدیم روی زمین.پاهایمان را دراز کرده بودیم و هر سه تایی مان سر هایمان را روی یک بالشت گذاشته بودیم.چشمانمان نیمه باز بود.باد خنک کولر بدن هایی که چند ساعتی زیر نور شدید آفتاب تبدیل به گلوله آتش شده بودند،خنک می کرد.کم کم داشت پشت پلک هایم گرم می شد که پسر دایی ام صادق،با صدای دو قلویی که نشان از دوران بلوغش بود پرسید:«تا نیم ساعت دیگه تعزیه ها شروع میشن!امسال بریم تعزیه حاج اسماعیل یا مَمَدبهرامی؟
به نام خدای شنهای  طبس

ضد انقلاب برای سر بعضی پاسدارها هزار تومان جایزه می گذاشت،خیلی که ارزش طرفشان بالا می رفت ،سرش را سه هزار تومان هم می خریدند!
محمود که آمد،به یکی ، دو هفته نکشید، رفت توی لیست سه هزار تومانی ها!!اعلامیه اش را خودش آورد برامان.می خواند و می خندید.
دو سه هفته بعد،پام گلوله خورد.می خواستند بفرستندم مشهد.محمود آمد دیدنم.وقت خداحافظی با خنده گفت:راستی خبر جدید رو شنیدی؟
گفتم چی؟
گفت:قیمت سرم زیاد شده!
گفتم چقدر؟
گفت:بیست هزا
ای که هرگز در تو زاده نشدم،اما بارها به شوقت زنده و با غمت جان دادم،ای وطن!ای شوق شاعرانه های من،ای خاص ترین مخاطب که انگار تا به حال چنین معشوقی مرا مبود؛ای که ذاتت آزاد،اما به ظاهر در بند؛ای که آزادی تو سبب آزادی جهان؛ای ویرانگر همه ی زد و بندها و اسلحه ها و سیاهی‌ها و سیاسی بازها،ای عشق؛ای شفا بخش و کار ساز ترین سلاح برای آزادی!قسم به لالایی گلوله ها برای فرزندانت،مقصد ما آنجاست؛برادرمان آنجاست؛احمد آنجاست،احمد هست؛تا مادامی که اسرائیل

بنتونیت های سدیم و کلسیم دار برای متصل کردن اجزای غذای حیوانات ( و ایجاد شکل گوله ای) استفاده می شوند. بنتونیت پودر شده ی ریز بسیار شکل پذیر بوده و غذا و دیگر افزودنی های ضروری دارویی خوراکی مانند آنتی بیوتیک ها، ویتامین ها و کانی ها را به صورت گلوله ای به هم متصل می کند، به طوری که دسته بندی و حمل و نقل محصول آسان خواهد شد. مونت موریلونت های سدیم و کلسیم دار به عنوان جاذب باکتری ها و آنزیم های خاصی (که چنان چه جانوران دور شوند، موجب رشد سریع ت
در عملیات محرم در اثر اصابت گلوله خمپاره سر و دست و پای او مجروح می شود. بعد از پایان دوران مجروحیت به جبهه باز می گردد. فرمانده گردان امیرالمؤمنین (ع) به خاطر شجاعت و مدیریتی که علیرضا از خود نشان داده بود، مسئولیت دسته دوم از گروهان اباالفضل (ع) را به او می دهد. در آخرین دیدار با خانواده اش به مادر می گوید : ما مسافر کربلائیم، راه کربلا که باز شد بر می گردیم. در پایان آخرین نامه ای که فرستاد، نوشته بود به امید دیدار در کربلا.
گوگل نیست پست‌هام بی‌عکس شدن 
شب به پایان راهش نزدیک می‌شودما راهرگز خوابی نیست.بیدار می‌مانیم تا سپیده‌دمان.منتظر می‌مانیمتا خورشید چکش‌اش رابر تارک خانه‌ها بکوبد.منتظر می‌مانیمتا خورشیدچکش‌اش رابر پیشانی و قلب‌هایمان بکوبد.آنقدر بکوبدتا صدا شود.تا شنیده شود.صدایی دیگرگونه.چرا که سکوتپر از صدای گلوله‌ی اسلحه‌هایی‌ستکه نمی‌دانیم از کجا شلیک می‌شود.
یانیس ریتسوس
#هفته_دفاع_مقدس گرامی بادتیر و گلوله، خون و آوار و جراحت این واژه ها اصلا شبیه شعر هم نیستباید بپاشونم اصول شاعری روشعرم که پیش جون آدمها مهم نیستموشک می‌باره روی بیتم گاه و بی گاهموشک تموم بچگی هامو گرفتههی جای قایم موشکا و جای خندهجیغ از گلوی ترسمون تا کوچه رفتهجنگیدن اصلا چیز خوبی نیست. باشه!اما نه وقتی حقتو دارن میگیرناین حرفهای شیکو باید پرتشون کردوقتی که ایمان و غزل توشون اسیرنما هرکجا ظلمی بشه باهاش میجنگیماین نوع جنگیدن برامون افت
فتحی بیرانوند با اشاره به خطرها و آسیب هایی که از سوی متخلفان و افراد سودجو متوجه محیط بانان شده و مورد تیراندازی قرار می گیرند، تاکید کرد: استفاده ازاین جلیقه های ضد گلوله باعث حفاظت بیشتر از جان حافظان طبیعت در مقابل متخلفان خواهد شد.

به گزارش ایرنا مهرداد فتحی بیرانوند روز دوشنبه اظهار داشت: اکنون ۱۰۵ محیط بان در راستای حفظ و حراست تنوع زیستی این استان مشغول خدمت هستند که نسبت به استاندارد و ظرفیت استان این تعداد بسیارمحدود است.
ادام
همه‌ی انسان‌ها در هر مرحله‌ای که مشغول فعالیتی هستند، این حرکت جسمانی و حرکت ذهنی و این همت آنها، ناشی از باورهایی است. اگر این اعتقادات را از او بگیرند، او که تا آن زمان مثل گلوله‌ی سوزانی به سینه‌ی دشمن می‌نشست، به یک موجود سرد تبدیل می‌شود و به گوشه‌وکناری می‌افتد. اعتقادات و باورها این‌طورند. هدف دشمن این است که باورهای اسلامی را از مردم بگیرد؛ هر چند کار آسانی هم نیست.فصل اول: مبانی، خصوصیات و مواجهات انقلاب اسلامی ایران 
برای دستیابی به مشخصاتی همچون عایق بندی صوتی بالا، پایداری در برابر حریق، پایداری در برابر رطوبت و پایداری مکانیکی بالا در دیوارها، به کارگیری این پنل ها بهترین گزینه می باشد. وانگهی اجرای دیوارهای ضد سرقت، ضد گلوله و حصار با بلندی بالا، به راحتی امکان پذیر خواهد بود.
از این پنل ها در سقفهای کاذب یکپارچه نیز کاربرد می شود، که امکان پیوندیدن بارهای وزین تر نسبت به سقف دروغین با پنل های معمولی را دارا می باشد.
صفحات روکش دار گچی DIAMANT کناف
معرفی کتا ب به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به وطن
کتاب : آن بیست و سه نفر
نویسنده : احمد یوسف زاده
سرباز عراقی تفنگش را به سمت من و حسن، که اکبر را با خود می‌بردیم، گرفت. دستور داد اکبر را روی زمین بنشانیم. نشاندیم. سرباز خیره شده بود به من و داشت قد و قامتم را نگاه می‌کرد. از نگاهش معلوم بود دیدن من برایش غیر منتظره است. لابد او از ایرانی‌ها تصویر دیگری در ذهن داشت و دیدن من، که نوجوانی بودم لاغر و استخوانی، با تصویر خیالی او همخوانی ندا
طرز تهیه کیک یک تخم مرغی دستور پخت کیک یک تخم مرغی خوشمزه و مقوی بدون ماست با شیر کیک یک تخم مرغی از کیک های خوشمزه و پرطرفدار است و ما این کیک را برای کسانی که به هر دلیلی نمی توانند زیاد تخم مرغ مصرف کنند پیشنهاد می کنیم. این کیک در صورتی که به روش اصولی پخته شود همانند کیک ساده اسفنجی بافت نرم و عالی و پف خیلی خوب خواهد داشت. کیک یک تخم مرغی طرز تهیه آسانی دارد و شما می توانید بدون هیج دردسر و به صورت خیلی سریع این کیک خوشمزه را درست کنید. نا
" درون آینه ی روبرو چه می بینی؟تو ترجمان جهانی ، بگو چه می بینی؟تویی برابر تو -چشم در برابر چشم-در آن دو چشم پر از گفت و گو چه می بینی؟تو هم شراب خودی هم شراب خواره ی خودسوای خون دلت در سبو چه می بینی؟به چشم واسطه در خویشتن که گم شده ایمیان همهمه و های و هو چه می بینی؟به دار سوخته ، این نیم سوز عشق و امیدکه سوخت در شرر آرزو ، چه می بینی؟

در آن گلوله ی آتش گرفته ای که دل است
و باد می بَرَدَش سو به سو چه می بینی؟ ”
― حسین منزوی

بسم الله...نمیدانم شنیده اید یا نه...در کشمیر بزرگترین کورسازی جهان دارد اتفاق می افتد.‌..چشمهایشان را با گلوله ساچمه ای کور می‌کنند...ما هم بیخیال زندگیمان را می‌کنیم...می‌خواهیم صدایشان را به گوش عالم برسانیم بلکه خفتگان بیدار شوند...با ما همصدا شوید...من هم کشمیری امچشم های مرا هم نشانه بگیریددنیای پر از ظلم ارزش دیدن نداردکمپین مردمی #من_هم_کشمیری_هستمپ.ن: برای شرکت در این کمپین عکس هایتان با چشم بسته را در قالبی که در پست منتشر میکنیم قرار
شرایط نگهداری همستر
حالا که تصمیم به نگهداری یک همستر گرفته‌اید بهتر است وسائل نگهداری از او را فراهم کنید. نکات زیر در فراهم آوردن این شرایط کمک می‌کند:
شما به یک قفس نیاز دارید که حداقل 15 اینچ طول و 12 اینچ عرض داشته باشد، که برای یک همستر یا دو همستر کوچک مناسب است.
ساده‌ترین راه برای اطمینان از رژیم غذایی همستر خود فراهم آوردن بهترین نوع از غذاهای آماده است. سپس رژیم غذایی او را با قطعاتی میوه و سبزیجات و وعده‌ای از کرم کامل کنید. تنوع د
این نشست در حالی برگزار شد که اخبار منتشر شده از کشمیر حاکی از بازداشت بیش از 1300 نفر در کشمیر است. دولت هند با حاکمیت حزب راست گراها سعی دارند، هم چنان مانع از ایجاد ارتباط کشمیری ها با دنیای خارج شوند. برخی از خبرگزاری های هند نیز گزارش هایی از بازداشت نوجوانان و زنان منتشر کرده اند. شاهدان گفته اند نیروهای نظامی با گلوله ساچمه ای به طرف مردم حمله کرده اند و تعداد زیادی زخمی شده اند. صد ها نفر این گزارش ها را تایید کرده اند در حالی که آن ها از ت
طرز تهیه فرنی با آرد برنج

روش تهیه فرنی بسیار ساده و خوشمزه با آرد برنج و گلاب ویژه ماه مبارک رمضان در سایت نمناک تقدیم شما روزه داران عزیز. طرز تهیه انواع فرنی ها را در سایت نمناک دنبال کنید.

فرنی به دلیل راحت بودن تهیه و در دسترس بودن مواد لازم یکی از بهترین و دوست داشتنی ترین غذاها در سفره افطار ایرانی ها به شمار می رود.
در ادامه قصد داریم طرز تهیه فرنی با آرد برنج را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم:
شیر           2  لی
طرز تهیه سس بشامل دستور تهیه سس بشامل خوشمزه و غلیظ با شیر و خامه سس بشامل یا سس سفید از سس های خوشمزه و معروف فرانسوی می باشد و بسیار پرکاربرد می باشد. امروزه از این سس خوشمزه و غلیظ برای پخت انواع غذاها از قبیل لازانیا، گراتین ها و ... استفاده می شود. مخصوصاً غذاهایی مثل گراتین بادمجان که آن ها را به صورت لایه لایه درست می کنیم. به هر حال اگر با طرز تهیه و درست کردن سس بشامل آشنایی ندارید، ما در این آموزش آشپزی وب سایت بارونک، طرز تهیه و مواد
معرفی کتاب به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به وطن
کتاب : آن بیست و سه نفر
نویسنده : احمد یوسف زاده
سرباز عراقی تفنگش را به سمت من و حسن، که اکبر را با خود می‌بردیم، گرفت. دستور داد اکبر را روی زمین بنشانیم. نشاندیم. سرباز خیره شده بود به من و داشت قد و قامتم را نگاه می‌کرد. از نگاهش معلوم بود دیدن من برایش غیر منتظره است. لابد او از ایرانی‌ها تصویر دیگری در ذهن داشت و دیدن من، که نوجوانی بودم لاغر و استخوانی، با تصویر خیالی او همخوانی ندا
به نام خدا
مامان میگه که دیگه درس خواندن نداری، امتحاناتو دادی؟ میگم نه، ولی کلی هوم ورک دارم... 
و همچنان نتی که قطعه و پروژه ای که نوشته نشده و یه روز از تحویلش گذشته... دیروز موندم دانشگاه تا بنویسمش... دخترک گلوله گلوله اشک می ریخت از این که نمیتونه بنویسه... واقعا دلم شکست... واقعا... و وقتی هم رفته بود خونه گریه کرده بود... من؟ من رفتم نشستم تو سایت و وقتی داشتم می نوشتم، رفیق رو دیدم... باهم صحبت کردیم راجع به یه سری چیز ها مثل فلسفه و تاریخ و آوا
اکثر مردم ایران از همان اولین لحظاتِ نشرِ خبرِ قتلِ "میترا استاد" می‌دانند که "محمد علی نجفی" قصاص نمی‌شود و به احتمال زیاد به یک جایی حوالیِ جزایرِ قناری با امکاناتِ رفاهیِ کامل، تبعید خواهد شد.
خداوند به حق همین روزهای  عزیز، آن کسی که کُلتِ خودکار را با قابلیت شلیک 5 گلوله، آن هم فقط با یک بار فشار دادن ماشه اختراع کرد ، به سزای اعمالش برساند تا درس عبرتی باشد برای دیگران. 
و عاقبت لینک
نظرات بعد از تایید نمایش داده می‌شوند
بسم الله الرحمن الرحیم
خلاصه بیانیه گام دوم
برای برداشتن گام اینده باید گذشته را درست شناخت!
چهل سال گذشته:
جمهوری اسلامی:
به اصول خود بشدت پایبند
به مرزبندی های خود با رقیبان بشدت حساس
در هیچ معرکه ای گلوله اول را شلیک نکرده اما پس از حمله: دفاع و ضربه محکم  
عزت و پیشرفت ایران در همه عرصه ها...علت:

مدیریت های جهادی الهام گرفته از ایمان
اعتقاد به اصل«ما می توانیم»

ادامه مطلب
آیا میدانستید که طولانی ترین لباس عروس دنیا به طول ۱۰ متر است ؟
آیا میدانستید که روز تولد شما حداقل با ۹ میلیون نفر دیگر یکی است ؟
آیا میدانستید که جلیقه ضد گلوله، ضد آتش، برف‌پاک‌کن شیشه و چاپگرهای لیزری را زنان اختراع کردند ؟
آیا میدانستید که تمامی خرس‌های قطبی چپ ‌دست هستند ؟
آیا میدانستید که فیل ها تنها جانورانی هستند که قادر به پریدن نیستند ؟
آیا میدانستید که بطور متوسط، مردم آنقدر از عنکبوتها میترسند که نمیتوانند آنها را بکشند ؟
آی
آدم ها به انتخاب خودشان ته کلاس نشسته اند. این را از خالی بودن صندلی های ردیف اول میتوان فهمید. آنها نه که خنگ یا سربه هوا بلکه درست به اندازه ای که عصر درنده خوی شان میطلبد رند و زرنگ اند. با این وجود ته کلاس را انتخاب کرده اند تا ضمن انجام اموراتشان به استاد هم احترام گذاشته باشند. تو گویی هیچ دقیقه تلف شده ای در زندگی نداشته اند که البته این نه تنها قابل باور نیست که به افسانه میماند. اما این دو ساعت چنان شکیبا و سلانه سلانه میگذرد که آدم فکر م
تقریبا یک هفته است که تیر خوردم انگار یک نفر با هفت تیرش دوتا گلوله زده به بالای زانو هام و از کار انداختتم. 
یک هفته است که افتادم. از درست فکر کردن از امیدوار بودن و از برنامه داشتن. 
یک هفته است که مخم با هام یاری نمیکنه.
قبلا اینجا از فواید امید داشتن نوشته بودم و ازین که اگه پسری یک روز خدا بهم بده اسمش رو امید خواهم گداشت. این روزا روز هایی عه که دارم امیدم رو از دست میدم به اون چیزی که براش تلاش کردم.  همون امیدی که از پارسال رسما باهاش صورت
علت شهادت : 
شهید مدافع وطن حجت اله دشتبانی فرمانده ایستگاه بازرسی شهید چغازردی ساعت ۲۳:۱۰ مورخ 1398/4/18 براثر درگیری با قاچاقچیان مسلح مواد مخدر با اصابت گلوله به پهلو و ران پس از عملیات موفق دستگیری سه قاچاقچی، کشف 486 کیلو تریاک، توقیف دو دستگاه زانتیا و پژو 405 به شهادت رسید.
تو را خانه ای هست: داستان زندگی شیخ بهایی عالم بزرگ تشیع
تو را خانه ای هست : کامران پارسی نژاد
بریده کتاب(۱):
از کلبه خارج شد. شمس الدین محمد مانده بود به دنبال همسرش خارج شود یا عبدالصمد را آرام کند. او را در آغوش گرفت. مادر بازگشت. ظرف را روی زمین گذاشت. بچه ها به داخل ظرف سرک کشیدند. پدر متحیر و آرام خود را به ظرف رساند. سه گلوله برفی درآن بود._فرزندانم،این آرد است. پخت آن خیلی طول می کشد. تا من برایتان نان بپزم، شما بخوابید. من بیدارتان میکنم…

ا
می‌گویند امشب شب قدر و شب اول قبر میترا استاد و اولین شب بازداشت متهم محمد علی نجفیست. وزیر، شهردار، اصلاح طلب، کارگزارانی، تکنوکرات، مرد سیاست، مرد بی‌سیاست، نخبه‌ای که فرار نکرد، قاتلی که فرار نکرد، قاتل همسر دوم، قاتل همسر اول. نظامیان سیاست را رها نکردند، اهل سیاست گلوله رها کردند. به جای افشاگریِ میترا استاد، استاد نجفی اعتراف کردند. آقای وزیر اشکال از شما نیست اشکال از آن دهه‌ی شصت است که وزیر و دانش‌آموزشش هم سرنوشت می‌شوند شما
مواد لازم
۸ تا ۱۰ نفر۲ و نیم پیمانه آرد قنادی۱ پیمانه شکر یا پودر قندآب پرتقال یا شربت سن ایچ که نصف لیوان شربت رو با آب قاطی میکنیم۱/۲ ق چ بکینگ پودر۱/۲ پیمانه روغن۵ عدد تخم مرغ۱/۲ ق چ وانیلچند قطره اسانس پرتقال یا ۱ ق غ رنده پوست پرتقالبرای سس پرتقالی هم:۱/۲ لیوان شربت پرتقال - با آب مخلوط بشه۱ ق غ نشاسته ذرت۱ ق غ شکر
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
مراحل پخت کیک پرتقالی اول فر رو روی ۱۶۰ درجه روشن میکنیم تا گرم بشه. ب
بسم الله الرحمن الرحیم
آمده ام کانون پرورش. دعوت شده ایم فینال مسابقه عصر ما!
کلیپهای بین برنامه می کشد مرا...
کلیپ اربعین... کلیپ امام رضا علیه السلام... و از همه ویران کننده تر، کلیپ شهدا....
به تصاویر شهدای مدافع حرم نگاه می کنم... با چشمهای مادریم نگاه می کنم... به صورتهای جوان و زیبایشان... به محاسن نورسته مومنانه شان.... چطور مادرهایشان دلشان آمده بفرستندشان جلوی توپ و گلوله و تانک؟.... چطور زیر خاک کرده اند این بچه های جوان را که خون دل خورده اند ت
این روزها پس از اعزام #ناو_جنگی ایالات متحده آمریکا و لفاظی مقامات این کشور سوال پرتکرارِ بسیاری در افکار عمومی ما این است که آیا #جنگ خواهد شد؟ برخی از سر ترس و برخی از کنجکاوی میپرسند؛ این داستان به کجا ختم میگردد؟
با عرض پوزش، باید به عرض رساند آنهایی که از جنگ محتمل می پرسند فرسنگ ها از #قافله عقب و بی خبر از قیل و قال دنیایند.
جنگ مدتهاست آغاز شده است.  #میدان_جنگ در فضای رسانه ای و مدیریت افکار عمومی ایرانیان است. پیش از شلیک گلوله و موشک ب
دوستت دارمو این آغاز خوبی برای یک شعر نیستوفتی دستم را همین ابتدا برایت رو میکندو حالا هر چه جلوتر برومکلمات بیشتر به لکنت می افتند  دوستت دارمو این یعنی گلوله مرا نمیکشدمگر تو شلیکش کرده باشییعنی شبی که خوابت را نبینم کابوس دیده امیعنی دست تو که نباشدنمیدانم با دستانم چه کنم.کنارت که مینشینمگله ای از اسب ها در قلبم رم می کنندمردی در سینه ام سیگار میکشدو مرا به نفس نفس می اندازدکنارت که می نشینمدر من کودکی ستکه آرزو دارد دستت را بگیردو منب
[مادربزرگ با جدیت قربوت صدقه ی نوه اش میره که بستری NICU هست و من میرم برای معاینه ی نوزاد]من:اه اه اه این دختر زشتت دیگه قربون صدقه هم داره?:))
مادربزرگ:زشت خودتی،دخترم به این خوشگلی!!
من:نه نیگا دماغشو چقدر بزرگه...موهاشو...وای چقدر زشته!!
مادربزرگ:هرچی باشه دخترم از تو خوشگل تره حسود خانم!!
من:اصلنم...دختر زشتت به خودت رفته و زشت شده!
مادربزرگ:بذار دخملم مرخص بشه میگم بیاد حالتو بگیره!
و این مکالمه تا مدتها کش میاد و ما انقدر میخندیم که من یادم میره
اتاق دردونه دوساعت بعد:

گرجی پور:سارا بلندشو ساعت 10شده.

سارا:یه غلتی زدو همین که چشمش به ساعت افتاد با
عجله بلند شدو دهنشو با آستین لباسش پاک کردو
گفت چرا ....

که جناب گرچی پور نذاشت حرفشو کامل بزنه وبا عصبانیت گفت بادستمال پاک
کن نه با آستینت نگاش کن دختر
گنده انگار بچه های سه ماهه (باحرص بخونید)

دردونه که از حرف پدرش دلش شکسته بود سریع اشک
گلوله گلوله از چشماش سرازیر شد وبغضی گلوشو
گرفت و گفت پاپا .

گرجی پور که حسابی از دست دردونش حرصش گرفت
ما چند نفر
در کافه‌ای نشسته‌ایم
... با موهایی سوخته و
سینه‌ای شلوغ از خیابان‌های تهران
با پوست‌هایی از روز
که گهگاه شب شده است

ما چند اسب بودیم
که بال نداشتیم
یال نداشتیم
چمنزار نداشتیم...
ما فقط دویدن بودیم
و با نعل‌های خاکی اسپورت
از گلوی گرفته‌ی کوچه‌ها بیرون زدیم. 
درخت‌ها چماق شده بودند
و آنقدر گریه داشتیم
که در آن همه غبار و گاز
اشک‌های طبیعی بریزیم

ما شکستن بودیم
و مشت‌هایی را که در هوا می‌چرخاندیم
عاقبت بر میز کوبیدیم 
و مشت
#ارسالی_از_همراهان :
به مناسبت تولد شهید محمد مهدی لطفی نیاسر 
☡ دی ماه ۹۷
در زمستان به دنیا آمد اما قدم‌هایش بهاری بود ، قدم‌هایش بوی باران بهاری می‌داد متولد زمستان بود و پاکی‌اش به اندازه سفیدی گلوله‌های برف در زمستان ...
پسری با رنگ و لعابی دیگر با عقایدی متفاوت از کل پسران. هم دنیا را داشت هم آخرت را .هم زیبایی ظاهری هم باطنی ...
زینب را مادرش میدانست ...
تاب نیاورد حریم و حرم مادرش در چنگ دشمن باشد، کوله بارش را جمع کرد . تمام دنیایش را رها
مثل خیلی از مردم، صبحانه من تقریبا فاقد پروتئین است. پس از این که درباره اهمیت مصرف میزان مناسب پروتئین در هر وعده آموختم، سعی کردم که دنبال روش هایی بگردم که از طریق آن ها بتوانم مصرف پروتئینم را در وعده صبحانه افزایش دهم. تخم مرغ و گوشت منابع عالی پروتئین هستند، اما هیچ کس نمی خواهد در طول هفته برای وعده صبحانه آن قدر وقت برای آشپزی بگذارد. مکمل های قطعه ای و کیک های پروتئین ابتدا ایده مناسبی به نظر می رسیدند، اما اینجور مکمل بدنسازی شکر
سس بشامل در تهیۀ انواع سوپ‌ها، گراتن‌ها و لازانیا استفاده می‌شود و طعم بی‌نظیری به این غذاها می‌دهد.

سس بشامل یکی از سس‌های اصلی کشور فرانسه است. این سس پایۀ برخی دیگر از سس‌ها مانند سس مورنی است. سس بشامل در تهیۀ برخی از غذاها استفاده می‌شود و طعمی خاص به آن‌ها می‌دهد. طرز تهیه این سس در ظاهر ساده است، اما مانند هر کار دیگر چند فوت کوزه‎گری دارد که در این مطلب به آن‌ها اشاره می‌کنیم.
چه موادی و به چه میزان؟
مواد اولیه و طرز تهیه سس
چیزی درونِ افکارش گره می‌خورد و دردی شقیقه‌هایش را تا سَر حد، می‌سوزاند؛ باید چیزی را درونِ مخیله‌اش باور کند اما نمی‌خواهد دریابد دنیایی که به نیکی درونِ ذهنش ساخته است، چگونه واژگون او را میانِ زمین و آسمان، آویزان رها کرده است. باید می‌دانست انسانی که نامِ دوست را از صمیمِ قلب روی آن گذاشته است، همان دشمنی است که گلوله‌های تشنه به خونش را درونِ اسلحه‌ی فلزی یک به یک اضافه کرده است، که چگونه قدم کوتاه‌تر از قدم‌های بُلندش می‌گذارد

تزیین کیک تولد یکی از لذت‌‌بخش‌ترین قسمت‌های آشپزی و شیرینی پزی است. برای تزیین کیک تولد به کمی حوصله، ذوق و سلیقه و ابزار مخصوص نیاز دارید.
شیرینی‌پزی، هنری بی‌انتها و خلاقانه است. این کار دریایی بی‌کران، متنوع و رنگارنگ است و هر فرد بسته به سلیقه و خلاقیت خود می‌تواند شیرینی‌جات و کیک‌های خوشمزه، متنوع و زیبایی خلق کند. در این میان اما، تزیین کیک تولد را می‌توان یکی از زیباترین و متنوع‌ترین بخش‌های شیرینی‌پزی دانست که امروزه ب
جایی خوانده ام: «وانگاه که از کوه ها بالا می رفتم جز تو که را می جستم؟» آنقدر آتش گرفته ام که دریافته ام آن نورت جز برای سوختنم نیست.چگونه می توان اینسان سر پا ماند؟ «نبود بر سر آتش میسرم که نجوشم» را هر روز مثل ذکر می خوانم.گر گرفته ام.در این پایان دی ماه در این آغاز برف گلوله ای سرخم.چه می توان کرد؟ آنقدر پر شده ام آنقدر لبریزم که به تکانی ریخته ام.مثل ذغال گل انداخته که تلنگری خاکسترش می کند.با آن همه سرود نخوانده در گلو، با آن همه زیبایی خفته
بعد نوار قلب و تست قند و فشار و آمپول و سرم دست آخر دکتره گفت خانم روزه نگیر دیگه روزه نگیر ! مساله روزه نیست ، خستگیه و من هر وقت خسته جسمی شم رو به قبله میشم ... اما الان هیچ کدوم اینا مهم نیست .مهم آدمایی هستن که تو چنین موقعیتهایی میشه شناختشون همین ! 
وقتی شنیدم دکتر نجفی همسرش رو به قتل رسونده پیش از هر وقتی به یقین رسیدم که هیچ چیز از هیچ کس بعید نیست ! 
ولی خداییش یه جور مودبی با نجفی برخورد میکنن و یه جور ریلکسی ماجرا رو تعریف میکنه انگار از
جدا دلم میخواد بشینم، چشمامو ببندم و باد رو در حالی که توی موهام دست می کشه حس کنم، گرمای خورشید روی صورتمو ببلعم و روحمو بشورم پهن کنم جلوش تا خشک بشه :/ از خنکی هوایی که توی ریه هام میفرستم به وجد بیام، و از شنیدن صدای یه پرنده سرمست بشم .
مسئله اینه که بعضی وقتا فکر میکنم انقدر زیادی بزرگ شده، عجیب، حس یه گلوله برفی غلتان رو میده که جلوشو گرفتن سخته گاهی، دید منطقیم رو میگم (البته اینکه اسمش دید منطقی باشه جای بحث داره.). اجازه ی لذت های کوچیک
سلام 
یه پیج پست گذاشته وکیل نجفی گفته امیدوارم قاضی قبول کنه قتل غیر عمد بوده 
یکی کامنت گذاشته شواهد حقوقی نشون میده قتل غیر عمد بوده 
منم ریپلای زدم : تا چن گلوله غیر عمد محسوب میشه 
یارو هم جواب داده تا وقتی طرف یه کورد فاحشه اطلاعاتی باشه و دوباره جواب داده مرده شور کوردهارو ببرن به تهران گند زدن و ریدن 
منم دوباره جواب دادم متاسفم که مغزت اونقدر کوچیکه درگیر قومیت هستی و اونقدر هوش نداری که این احتمال رو بدی که شاید این قتل ساختگی باشه
درباره رشد صنعت جاسوسی | رقابتی سخت در سرقت اسرار و اطلاعات رقبای سیاسی

۲۱ نوامبر ۱۹۹۰ میلادی اعلامیه پایان جنگ سرد به امضای سران ۲ ابرقدرت مطرح آن زمان یعنی شوروی و آمریکا رسید به طوری که پس از این واقعه تا فروپاشی شوروی، جنگ سرد میان  این ۲ ابرقدرت در جریان بود. جنگ سرد به عنوان اصطلاحی جدید از اوایل دهه ۱۹۵۰ وارد دایره‌المعارف دنیای سیاست شد؛ نزاعی که برای گسترش نفوذ سیاسی و اقتصادی میان ۲ ابرقدرت آغاز شد و برخلاف دیگر جنگ‌ها، گلوله‌ا
قضیه پانزده خرداد بزرگترین حادثه‌ای بود که در قرن حاضر در کشور ما، میان مردم و رژیم حاکم اتفاق افتاده بود. در پانزده‌خرداد، سخنرانی امام رضوان‌الله‌علیه در قم و در روز عاشورا، آن‌چنان ولوله‌ای ایجاد کرد که یک شورش عظیم مردمی، بدون هیچ گونه رهبری مشخّصی در تهران، فردا و پس‌فردای آن روز به راه افتاد. اسنادی هم چاپ شده که نشان‌دهنده مذاکرات هیأت دولت برای مقابله با این حادثه در همان روزهاست. شما ببینید، آن سخنرانی و آن حضور مردم، چه زلزل
[مادربزرگ با جدیت قربوت صدقه ی نوه اش میره که بستری NICU هست و من میرم برای معاینه ی نوزاد]من:اه اه اه این دختر زشتت دیگه قربون صدقه هم داره?:))
مادربزرگ:زشت خودتی،دخترم به این خوشگلی!!
من:نه نیگا دماغشو چقدر بزرگه...موهاشو...وای چقدر زشته!!
مادربزرگ:هرچی باشه دخترم از تو خوشگل تره حسود خانم!!
من:اصلنم...دختر زشتت به خودت رفته و زشت شده!
مادربزرگ:بذار دخملم مرخص بشه میگم بیاد حالتو بگیره!
و این مکالمه تا مدتها کش میاد و ما انقدر میخندیم که من یادم میره
نه به فکر زرادخانه های هسته ایمنه آب شدن یخچال های قطبی نه بازماندگان خلاف داعشنه جنگ جهانی سومهر چه هم سر خاورمیانه می آیدبگذار بیایدبه من چه
من چه می دانمدر فکر ولادیمیر پوتینچه می گذردمن چه می دانماون چرا پای میز مذاکره نشستو یا عمر البشیر چند سال در رأس قدرت بود؟!من چه می دانمتعداد تفنگ های تولیدیکارخانه های اسلحه سازی رامن که سر از کار سیاستمدارها در نمی آورم
من حق انتخاب دارممی خواهم تلویزیون را خاموش کنمرادیو را ببندمروزنامه را گوش
می خواهم تو را دوست داشته باشم
با یک فنجان چای،
یک تکه نان
یک مداد سیاه،
چند ورق کاغذ...
با یک پیراهن کهنه،
یک شلوار پاره پاره
دست هایی خالی،
جیب هایی سوراخ
درون این اتاق پنهانی،
پشت سیم خاردارهای تیز
روبروی گلوله باران های دشمن.
با کمی زندگی
اندکی زنده ماندن...
| انسی الحاج / ترجمه: بابک شاکر |

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فردوسی گلچین جذابترین منابع در اینترنت دنیای خاکستری پایه دوازدهم ، کانال پایه دوازدهم سیاره سیاه | Black Planet کانون فرهنگی و هنری شهدای هوتک شرکت یزد بسپار yazd baspar group پوریا کانتین بین الملل صنایع لاستیک سازی پارسین صنعت فروشگاه اینترنتی 7030